Almanya Boşanma Avukatı

Alman dilinde yer alan anwalt kelimesi Tükçe’de avukat anlamına geliyor. Avrupa’nın en büyük ülkelerden biri olan Almanya’da faaliyet gösteren birçok Türk avukat bürosu bulunmuyor. Gerek Türk vatandaşları gerek Alman vatandaşları için birçok alanda hizmet eden Türk asıllı avukatlar bulunuyor. Kendisi ve ailesi için yargı davaları konusunda veya hukuki danışmanlık alanlarında avukatlardan yardım talep edilebilir. Almanya’da yayınlanan istatistiklere göre Türk avukatlar en çok Türk vatandaşları tarafından tercih ediliyor. Ayrıca Türk avukatları Almanya’da bulunan diğer avukatlara göre yabancılar hukuku diye hukuk dallarına göre birçok tecrübeleri bulunuyor.

Almanya Boşanma Avukatı olarak, profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile danışanları aile hukuku alanında, en kaliteli ve başarılı hizmeti sunma amacı ile çalışıyor, danışanlarımızı en anlaşılır biçimde bilgilendiriyoruz.

Almanya Boşanma Avukatının Görevi

Geçmişten günümüze süregelen birçok alışkanlığın değişime uğraması gibi eskiden kabul görmüş tüm doğrularda değişmiştir ve bu değişimden en çok etkilenen kurumda aile kurumu olmuştur . Eskiden para yalnızca fiziksel güç ile kazanılırdı. Dolayısıyla ailenin kalabalık olması çok büyük bir avantajdı.

Ancak Endüstri Devrimi ile üretim için makineleşmenin başlaması, insanın fiziksel gücüne olan gereksinimde düşüş yaşanması ve kentleşmede ki artışla beraber kalabalık aile kavramı, çekirdek aileye dönüşmeye başlamıştır. Almanya da tabi ki bu durumdan nasibini almıştır.

Geniş ailenin bir ara da tutulmasına yönelik aile kavramı düşüncesi yerine bencil düşüncelerle hareket eden bir kafa yapısı oluşmaya başlamıştır. Sabır gösterme, uyumlu olma ve birlik olma duygularının yerine ben merkezlilik başlamıştır. Bu bencilce duygu ve düşüncelerle kurulan ve sürdürülen aile yaşamında sorunlar çıktığında, çiftlerin bulduğu ilk çözümde boşanmak olmaya başlamıştır. Tüm dünya gibi Almanya’da da aynı durum söz konusudur.

Bundan dolayı da Almanya boşanma avukatlarına duyulan ihtiyaç da artış göstermiştir. Boşanma konusunda destek lazım olduğunda iletişim kısmımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. İlk önce iletişim formumuzu istenen bilgilerle doldurup, sizi aramamız için uygun olan saati belirterek başlayabilirsiniz.

Boşanma Davaları ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

 • İki çeşit boşanma davası bulunur. Bu davalar, çiftlerin boşanma hususunda anlaşmaya varıp varamadığına göre değişiklik gösterir. Anlaşmalı boşanma davası ve çekişmeli boşanma davası olarak da ikiye ayrılırlar.
 • Boşanma davası açılırken çiftler başvurularını son 6 aydır oturdukları yerde olan Aile Mahkemesine yapmalıdırlar.
 • Boşanma davasının ne kadar süreceğini ise çiftlerin anlaşıp anlaşamamaları belirler. Eğer çiftler anlaşıp her iki tarafta protokolü imzalarsa, duruşma zamanında tek celsede boşanırlar. Ancak çiftlerin birbirlerinden istekleri veya birbirleriyle ilgili iddiaları çekişmeli boşanma yaşanmasına neden olur ve boşanma sureci uzar. Ayrıca davanın görüleceği mahkemenin yoğunluğu da önemlidir.
 • Çekişmeli boşanma davalarının bir boşanma avukatı yardımı ile açılması hak kaybını en aza indirme bakımından önemlidir. Dava sürerken psikolojik bir yıpranma da olacağından Almanya boşanma avukatından yardım almanız sizin yararınıza olacaktır.
 • Boşanma davası açmak için evli olmanıza da gerek yoktur. Nişanlı çiftler de ayrılırken hak kaybı yaşamamak için boşanma davası açabilirler.
 • Boşanma avukatlarının hizmet kapsamı;
 • Anlaşmalı veya çekişmeli boşanma,
 • Mal paylaşımı,
 • Nafaka ve tazminat davası,
 • Tazminat yada nafaka kazananların alacaklarını tahsil etmeleri için icra işlemlerinin başlatılması,
 • Velayet davaları
Boşanma için gerekli evraklar
Boşanmak için gerekli evraklar

ANLAŞMALI BOŞANMA NEDİR?

Anlaşmalı boşanma, boşanma davalarının bir türüdür. Bu boşanma türü en hızlı ve çabuk zamanda gerçekleşmektedir. Anlaşmalı boşanmanın bazı şartları vardır. Öncelikle taraflar boşanma konusunda ortak bir karar ile evliliklerini sonlandırmak istemeliler. Anlaşmalı boşanma protokolü (dilekçesi) hazırlanıp taraflardan tarafından onaylanıp mahkemeye sunularak boşanma gerçekleşir.

ANLAŞMALI BOŞANMA ŞARTLARI

1- Evliliğin anlaşmalı boşanmanın gerçekleşmesi için tarafların minimum bir yıl evli kalmak zorundalar. Bir yıldan daha az süren evliliklerde anlaşmalı boşanma davası açılmamaktadır.

2- Anlaşmalı boşanmak için taraflar (nafaka, çocuk velayeti, maddi-manevi tazminat, eşyaların paylaşımı) anlaşma sağlanırsa, hazırlayacakları bir anlaşma protokolü ve anlaşmalı boşanma dava dilekçesi ile mahkemeye başvurulur. Bu protokol veya dilekçe bir boşanma avukatı tarafından hazırlanırsa geri dönülmez hak kayıpları önlenmiş olur. Bundan dolayı boşanma avukatı çok büyük bir önem arz etmektedir.

3- Anlaşmalı boşanmalarda eşlerin davaya katılmaları zorunludur. Hâkim, duruşmada tarafları tek tek dinleyerek ve anlaşmalı boşanma protokolündeki tüm şartlar konusunda anlaşıp anlaşmadıklarını taraflara soracaktır ve boşanma protokolü ile belirledikleri şartları onaylayıp onaylamadıklarını teyit edecektir.
Almanya Boşanma Avukatı

ANLAŞMALI BOŞANMA NE KADAR SÜRER?

Anlaşmalı boşanmalar çekişmeli boşanma davasından çok çok daha kısa süren davadır. “Anlaşmalı boşanma ne kadar sürer?” diye soran müvekkillerimiz anlaşmalı boşanma davaları, bizim tarafımızdan birkaç gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Anlaşmalı boşanma süresini azaltan en önemli detay protokolü ve şartları sağlamaktır. Boşanma avukatı tutmanız halinde en kısa zamanda boşanmayı gerçekleştirebilmekteyiz.

BOŞANMA VEKALETİ NASIL VERİLİR?

Almanya’da boşanmak isteyen Türk vatandaşlarımız aşağıdaki şartları sağladığı zaman boşanma vekaletini verebilirler.

İki (2) adet vesikalık fotoğrafınızın olması lazım en çok unutulan detay biridir.
Avukatınızın T.C. bilgileri ve Vekalet Bilgilerini notere verilmelidir.
Kimliğiniz (mavi kart ya da pasaport) yanınızda olmalıdır.
Herhangi bir notere gidilerek özellikle boşanma vekaleti vermek istiyorum denilmelidir.

Tokmak, Terazi, Hukuk, Adalet, Gaziantep Anlaşmalı, Çekişmeli Boşanma, Ceza, işçi, tazminat, idari dava, velayet, miras, tüketici avukatı

Ankara Alman Büyükelçiliği
0090 – 312 – 45 55 100

Pazartesi – Perşembe:08.00 – 19.00 TSI
Cuma:08.00 – 17.00 TSI

İstanbul Alman Başkonsolosluğu
0090 – 212 – 33 46 100

Pazartesi – Perşembe:07.30 – 16.45 TSI
Cuma:07.30 – 13.30 TSI

İzmir Alman Başkonsolosluğu
0090 – 232 488 88 88

Pazartesi – Perşembe:07.45 – 17.00 TSI
Cuma07:45 – 14:00 TSI

Antalya Alman Konsolosluğu
0090 – 242 – 314 11 01

Pazartesi – Perşembe:07.30 – 16.45 TSI
Cuma:07.30 – 13.30 TSI
Makalemizi Oylar Mısınız?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

Scroll to Top
WhatsApp
Avukata Soru Sor
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?