Çiftlik Bank Mağdurlarının Yapması Gerekenler

Tokmak, Terazi, Hukuk, Adalet, Gaziantep Anlaşmalı, Çekişmeli Boşanma, Ceza, işçi, tazminat, idari dava, velayet, miras, tüketici avukatı

Çiftlik Bank Mağdurlarının Yapması Gerekenler

Çiftlik Bank Mağdurlarının Yapması Gerekenler

Bilindiği gibi çiftlik bank yatırımcılarından topladığı sermaye ile reel hayvancılık sektöründe yüksek kazançlar vaat ederek binlerce kişinin mağdur olmasına sebep olan bir iş modeli olarak son iki yıldır faaliyet göstermektedir. Fakat son dönemde şirketin zarar ettiği ve şirket sahibinin mağdurlarının paralarıyla birlikte yurt dışına kaçtığı medyada sık sık gündeme gelmeye başladı. Peki Çiftlik Bank Mağdurları yatırdıkları paraları geri alabilmek için ne yapmalıdır?

Çiftlik Bank Mağdurları Ne Yapmalı?

Öncelikle yüksek kazançlar vaat eden çiftlik bank şirketinin Türk Ceza Kanunu Kapsamında Nitelikli Dolandırıcılık Suçu işlediği ve cezai yaptırım uygulanması adına mağdurların suç duyurusunda bulunmaları gereklidir.


Çiftlik bank mağdurları için şirket yetkililerinin ceza almasının yanı sıra, yatırdıkları paraları geri almaları da önemli bir husustur. Bu noktada bireyler alacakların tahsiline ilişkin icra yoluna başvurmalıdır.
Her ne kadar çiftlik banktan ödeme alan kişiler olsa da sonuç itibariyle binlerce kişi, şirket tarafından dolandırılmış olup dolandırılan kişilerin mağduriyetlerinin giderilmesi ve yatırılan paraların geri alınması için doğru adımların atılması önemlidir. Medyada yer alan haberlere göre onbinlerce kişi çiftlik bank dolandırıcılığı sebebiyle maddi ve manevi olarak mağduriyet yaşamaktadır.


Çiftlik bank şirketinin ofisini kapatmış olması nedeniyle mağdurlar alacakların tahsili konusunda sıkıntılar yaşamaktadır ve kendilerine muhatap bulamamaktadır. Burada yapılması gereken ceza hukuku ve icra hukuku alanlarında çalışan bir avukattan destek alınmalıdır.

Adalet Hukuk Sistem Anayasa Kanunlar TCK TMK CMUK Yargıç Hakim Savcı Polis Ağır Ceza Mahkeme Sulh Asliye BAM Bölge İdare Adliye Mahkeme Duruşma Ağır Ceza Gaziantep Anlaşmalı, Çekişmeli Boşanma, Ceza, işçi, tazminat, idari dava, velayet, miras, tüketici avukatıÇiftlik Bank Mağdurları Paralarını Geri Alabilecekler Mi?

Her ne kadar şirket sahibinin bir miktar para ile yurt dışına kaçtığı iddiası ortaya atılmış olsa bile, şirketin varlıkları ve somut yatırımları (büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar, tesisler, şirket malları…) bulunduğundan dolayı, icra yoluyla bunların satışı gerçekleştirildikten sonra mağdurların paralarını geri alma olasılıkları vardır.  Öyle ki çok fazla sayıda potansiyel mağdurun olması nedeniyle, icra işlemlerinin hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması, mağduriyetin giderilmesi ihtimalini de yükseltir.

Bu konu hakkındaki benzer makalelerimiz için tıklayın

Makalemizi Oylar Mısınız?

Bu gönderiyi paylaş

Call Now

WhatsApp
Avukata Soru Sor
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?