Anlaşmalı Boşanma Davası Protokolü Örneği (2)

 Boşanma Protokolü Örneği (2) BOŞANMA PROTOKOLÜ

TARAF : …………………………………………
TARAF : ……………………………………..
KONU : Boşanma protokolünün Sayın Mahkeme’ye sunulmasıdır.
AÇIKLAMALAR
Taraflar, … yıldan bu yana evli olup, bu evlilikten .. yaşında bir müşterek kız/oğlu vardır. … yılın sonunda taraflar, boşanmak konusunda anlaşma sağlamış ve bu anlaşma doğrultusunda boşanmanın gerçekleşmesi için Sayın Mahkemeye başvurmuşlardır.
Taraflar, bu protokolle evlilik birliğinin sona ermesini kabul ederler. Boşanmaya ilişkin olarak üzerinde anlaşma sağlanmış diğer hususlar aşağıdaki gibidir:Velayet
Tarafların evliliğinden olma müşterek çocukları …’nın velayetini anne …………… alacaktır. Baba …………………….., müşterek çocuk …’yı her istediğinde görebilecek, çocuğun gelişimi ve ruhsal durumu da dikkate alınarak resmi tatil ve dini bayram günlerini zaman zaman babasının yanında geçirmesi sağlanacaktır. Çocuk ile kişisel ilişki kurulması konusunda taraflar birbirlerine sorun çıkarmayacaklardır.
Nafaka ve tazminat
Çocuğun eğitim ve bakımı için baba …………………, anneye her ay … TL iştirak nafakası ödeyecektir. Ödeme, anne ……………..’in ………………….. bankası ……….. numaralı hesabına her ayın x. günü yatırılacaktır. İştirak nafakasının ileride arttırılması konusunda ihtilaf çıkması halinde tekrar mahkemeye başvurulacaktır.
Tarafların nafaka ve tazminata ilişkin başkaca talepleri yoktur.
Mal Paylaşımı
Taraflar, müşterek mallarının paylaşımı konusunda ortak bir mutabakata varmış ve paylaşımı gerçekleştirmişlerdir. Bu nedenle birbirlerinden mal paylaşımına ilişkin olarak bir talepte bulunmayacaklarını taahhüt ederler.
Yargılama giderleri
Taraflar, yargılama harç ve giderleri ile vekalet ücreti konusunda birbirlerinden talepte bulunmayacaklardır. Mahkeme’nin bakiye harç ve giderler konusunda hüküm vermesi durumunda, bu giderlerden müştereken sorumlu olacaklarını kabul ederler.

Sonuç ve Talep
Taraflar, serbest iradeleriyle yukarıda belirtilen konularda anlaşma sağlamış olup, bu koşullara binaen boşanmayı kabul etmektedirler. Tüm bu nedenlerle, Sayın Mahkemece bu protokolün kabulü ile anlaşma doğrultusunda boşanmaya karar verilmesi, arz ve talep olunur.
Taraf Taraf
( imza ) ( imza )
Daha fazla bilgi için doğrudan 05321670913 numaralı telefondan veya diğer iletişim yollarından irtibata geçebilirsiniz.

Makalemizi Oylar Mısınız?

Call Now

Scroll to Top
WhatsApp
Avukata Soru Sor
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?